West highland white terrier jest psem o wesołym usposobieniu, dużym temperamencie i jest bardzo towarzyski. Nie jest hałaśliwy, czy też złośliwy, nie posiada też skłonności niszczycielskich. Jest bardzo przywiązany do swojego właściciela i bardzo chętnie to okazuje nie tylko machaniem ogonka, ale i uśmiechem. Westi bywa nieufny wobec obcych i zawsze broni swojego opiekuna.

 

Wrodzona czujność spostrzegawczość czynią z niego dobrego stróża.
Jest bardzo tolerancyjny wobec zwierząt, z którymi mieszka, nawet wobec kotów. Nadaje się dla osób starszych, młodych dla rodzin z dziećmi. Bardzo chętnie bawi się z dziećmi, ale tylko swoimi zabawkami, patykami, kamyczkami itp. Uwielbia zarówno kąpiele w wannie jak i w jeziorze latem oraz zabawy w śnieżnych zaspach.

 


Przystosowuje się do życia nawet w małych mieszkaniach, jednak potrzebuje 3-4 spacerów dziennie.

 Ciekawostki 1

  • Westiego hodowali m.in: Karol Darwin, Alfred Hitchcock, Pablo Picasso.
  • Był hodowany do polowań na szczury, lisy, borsuki.
  • Wykorzystywano psy tej rasy w kampaniach reklamowych. Uwieczniony został wizerunek west highland white terrier na etykiecie whisky "Black and White" razem z terierem szkockim, był także maskotką koncernu Renault. Bywał odtwórcą psich ról w filmach reklamujących karmę dla psów firmy Cesar. Można go obejrzeć w serialu Pensjonat pod różą, gdzie gra psa o imieniu Orsi.

1. Wikipedia.org/wiki/West_Highland_white_terrier